Bezbolesne usuwanie zębów

Przyczyny i objawy nadwrażliwości zębów
26 marca 2019
Sposoby na wybielanie zębów
12 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Zagadnieniem usuwaniem zębów zajmuje się chirurgia stomatologiczna. W ramach tej specjalności wykonywane jest mnóstwo zabiegów w obszarze jamy ustnej

W celu zapewnienia pacjentowi bezbolesności i maksymalnego komfortu, zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są wykonywane z zasady w znieczuleniu. W nowoczesnych specjalistycznych gabinetach oprócz konwencjonalnych metod podawania środka znieczulającego wykorzystywany jest bardzo często systemem do podawania znieczulenia The WAND. Przy użyciu specjalnej strzykawki, podawanie środka znieczulającego odbywa się pod kontrolą komputera. Daje to doskonały efekt znieczulający nawet przy niewielkiej dawce preparatu.

Przy użyciu takiego rodzaju znieczulania zęby usuwane są prawie bezboleśnie. Istota usuwania zęba polega na oddzieleniu go od otaczających tkanek i wyjęciu z zębodołu. Ponadto ząb można usunąć operacyjne. Ten typ ekstrakcji stosowany jest w szczególności w przypadku pozostawionych korzeni zębów i zębów zatrzymanych, czyli takich które mimo zakończonego rozwoju pozostały niewyrżnięte. Dotyczy to zwykle zębów mądrości. Operacyjne usuniecie zęba jest zabiegiem dość skomplikowanym, ale właściwe opatrzenie rany przyspiesza proces gojenie i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Tego rodzaju zabieg resekcji wskazany jest w szczególności gdy zastosowane leczenie nie wyeliminowało zmian zapalnych wokół korzenia zęba a także nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia zęba do końca kanału. Resekcję wykonuje się zazwyczaj przy zębach jednokorzeniowych, którymi są siekacze i kły. Gabinety świadczące usługi bezbolesnego usuwania zębów polecane są osobom, które szczególnie boją się wizyt u dentysty. Znieczulenie wykonuje wówczas doświadczony lekarz anestezjolog przy asyście pielęgniarki. Zabiegi takie prowadzone są zarówno u pacjentów dorosłych jak i dzieci. Ten sposób usuwania zębów polecany jest przede wszystkim dentofobikom, czyli osobom wykazującym wysoki poziom lęku spowodowanego wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Komentarze są wyłączone.