Cudowne właściwości białej herbaty na wzmocnienie i ochronę zębów

Objawy ząbkowania u dzieci
26 lutego 2019
Jak zwalczyć nieprzyjemny oddech za pomocą ziół
12 marca 2019
Pokaż wszystkie

Chyba każdy z nas choć raz w życiu pił czarną, zieloną lub owocową herbatę. Niewiele osób jednak wie o białym odpowiedniku herbaty, której spożywanie niesie za sobą wiele zalet dla zarówno dla naszego ciała, jak i zdrowia całego organizmu. O pozytywnych skutkach picia białej herbaty kilka słów poniżej.

Biała herbata jest naturalnym napojem powstającym z liści i nierozwiniętych pąków zbieranych początkiem każdej wiosny. Co istotne zioła te nie są w żaden sposób przetworzone, a jedynie poddane suszeniu, dzięki czemu jest ona najbardziej naturalną herbatą, jaka istnieje obecnie na rynku. Ta najzdrowsza z herbat jest naturalnym źródłem polifenoli i antyoksydantów. Co więcej, ten rodzaj herbaty wzmacnia układ immunologiczny, a poprzez to odporność całego organizmu. Inną ważną właściwością białej herbaty jest zapobieganie chorobom nowotworowym. Kolejną istotną zaletą picia tego naparu jest jej pozytywny wpływ na zęby. Jakie są zatem skutki picia białej herbaty, jeśli chodzi o nasze uzębienie?

Biała herbata posiada fluorki, które wzmacniają zęby oraz pomagają zwalczać bakterie i utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Ponadto, pochodzący z Chin napój zapobiega powstaniu płytki nazębnej i próchnicy, a także zapobiega infekcjom gardła oraz jamy ustnej o podłożu zarówno bakteryjnym, jak i wirusowym. Inną ważną właściwością białej herbaty jest jej pozytywny wpływ na zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu z ust.

Przy spożywaniu tego naparu, warto pamiętać, aby unikać dodawania niepotrzebnego cukru, który szkodzi naszym zębom.

Pozytywny wpływ białej herbaty na zęby jest sam w sobie najlepszą zachętą do włączenia go do naszej diety. Zamiast napojów gazowanych i słodzonych, szkodliwych energetyków oraz nieodpowiedniego rodzaju kawy, warto zacząć pić biały odpowiednik herbaty. Prócz niepowtarzalnego, łagodnego smaku, posiadane przez nią właściwości mogą pomóc w dbaniu o organizm, zdrowie oraz ochronę i wzmocnienie zębów. Co bardzo ważne, biała herbata jest przydatnym produktem w walce z próchnicą.

Poznaj ofertę naszego gabinetu dentystycznego w Krakowie – Steczko Dentysta Stomatolog.

Komentarze są wyłączone.