Nowoczesne metody na proste i piękne zęby

 Leczenie zębów w ciąży – można czy nie ?
12 lutego 2019
Objawy ząbkowania u dzieci
26 lutego 2019
Pokaż wszystkie

Obecnie na rynku mamy wiele nowoczesnych metod leczenia ortodontycznego. Bardzo często nie tylko prostuje się zęby ale również koryguje zgryz co w efekcie wpływa korzystnie na wygląd całej twarzy.

Nowoczesne leczenie ortodontyczne nie tylko prostuje zęby i koryguje zgryz, ale także wpływa na wygląd twarzy. Osoby z równymi zębami wyglądają młodziej, mają symetryczną twarz, oraz lepiej zarysowane kości policzkowe i żuchwę. Ponadto właściwie ustawione zapobiegają pojawianiu się zmarszczek.

Jedną z metod leczenia ortodontycznego jest INCOGNITO, czyli aparaty językowe. Od wewnętrznej strony zakłada się w jamie ustnej specjalne aparat ortodontyczny, który jest całkowicie niewidoczny i nie przeszkadza. Zerkając na uśmiech osoby noszącej aparat Incognito nie ujrzymy zamków, drutów oraz zatrzasków. Do wykonania takiego indywidualnego aparatu wykorzystuje się stop złota i irydu. Wycisk u pacjenta pobierany jest komputerowo, za pomocą skanera CAD/CAM a zatem każdy zamek jest indywidualnie dopasowany do zęba. Następnie łuki łączące zamki doginają specjalne roboty.

Ciekawym rozwiązaniem jest Szyna Clear Aligner, która jest niewidoczna „gołym okiem”. Ponadto nie ma także zamków i zatrzasków. Nakładkę taką można zdejmować podczas jedzenia i mycia. Wykonuje się ją indywidualnie dla każdego pacjenta w oparciu o precyzyjne pomiary wady i wycisk robiony w jest gabinecie. Leczenie jest kilkuetapowe. Znajduje zastosowanie przy stłoczeniu zębów, zgryzie krzyżowym, wady wymowy spowodowanych wadami zgryzu.

Z kolei zaś Ortolifting to leczenie ortodontyczne wykorzystując aparaty ortodontyczne z tzw. systemu Damona Clear. Siły, z jakimi aparat ortodontyczny działa na zęby, są odpowiednio zbilansowane, a leczenie koordynuje się z naturalną pracą mięśni twarzy, języka, i kości szczęki. A zatem system ten generuje niewielkie siły, nie ma także potrzeby usuwania zębów, więc samo leczenie jest minimalnie inwazyjne. Ortolifting znajduje zastosowanie w leczeniu wad pionowych takich jak zgryz otwarty i głęboki oraz wady poprzeczne czyli na przykład asymetrie.

Ostatnia z omawianych metod to ultracienkie licówki, które mają średnio 0, 2 mm i są często o połowę cieńsze od tradycyjnych licówek. Nie wymagają one szlifowania lub szlifowanie jest bardzo niewielkie. Zabieg przypomina trochę naklejanie sztucznego paznokcia i ma zastosowanie: diastemy, zaburzona proporcja zębów, ukruszone ora ułamane zęby.

Zapraszamy do skorzystania z usług stomatologicznych gabinetu dentystycznego Steczko Kraków, Krakusów 1C.

Komentarze są wyłączone.