Sposoby na wybielanie zębów

Bezbolesne usuwanie zębów
5 kwietnia 2019
Co warto wiedzieć o leczeniu ortodontycznym
19 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Czynników sprzyjających przebarwień zębów jest wiele. Codzienne picie kawy, herbaty lub czerwonego wina oraz palenie papierosów powodują powstawanie osadów na zębach, które trudno usunąć podczas codziennego szczotkowania.

Tak jak przyczyn przebarwień jest wiele również i sposobów na wybielanie zębów jest kilka. Możliwe jest to nie tylko u dentysty, ale również w domu.

W gabinecie stomatologicznym wybielanie to przeprowadzane jest kilkoma metodami. Największą popularnością z zarazem niesamowitą skutecznością cieszy się zabieg przy użyciu lampy Beyond. Rozpoczyna się on od nałożenia na zęby żelu wybielającego, który jest aktywowany światłem wspomnianej lampy. Czas wykonania takiego zabiegu wynosi około godziny i daje świetne efekty. Zaletą tej metody jest możliwość usunięcia nie tylko przebarwień na powierzchni zęba, ale także poszarzałych zębów martwych. Ponadto w gabinecie stomatologicznym można przeprowadzić również wybielanie zębów nakładkowe.

Wybielanie zębów w domu jest możliwe, ale niestety nie daje takich efektów jak zabiegi stomatologiczne. Co niektóre osoby decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ jest metoda znacznie tańsza. Można tutaj wymienić wybielanie zębów węglem, które to polega na nałożeniu na powierzchnię zębów mieszanki sporządzonej z węgla aktywnego i oleju kokosowego. Wybielanie takie jednak niszczy szkliwo zębów.

Inną metodą jest wybielanie zębów sodą oczyszczoną. W tej sytuacji można liczyć na delikatne rozjaśnienie przebarwień. Warto jednak pamiętać, że szczotkowanie uzębienia sodą może ścierać szkliwo. Dlatego też jest to więc metoda niepolecana przez dentystów.
Domowe wybielanie zębów możliwe jest również przy pomocy specjalnych pasków. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna, polegająca na przyklejeniu do zębów pasków dentystycznych zawierających środek wybielający.

Domowe metody nie przynoszą jednak spektakularnych rezultatów. Zatem aby skutecznie wybielić zęby, warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu stomatologicznego.

Komentarze są wyłączone.