Co warto wiedzieć o leczeniu ortodontycznym

Sposoby na wybielanie zębów
12 kwietnia 2019
Próchnica zębów oraz jej następstwa
26 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Wiele osób marzy o idealnie równych zębach. Sposobów na korektę zgryzu jest wiele, poprzez aparaty z kryształu górskiego, szafirowe, delikatne techniki bezligaturowe, a nawet niewidoczne dla oka systemy

Jednym z skutecznych a zarazem prostym sposobem na metamorfozę dla zdrowia i urody jest ortodoncja. Co bardzo istotne jest to rozwiązanie dostępne dla wszystkich, bowiem nie ma tutaj górnej granicy wieku. A więc na korektę takiej wady mogą się zdecydować się nie tylko dzieci ale również nastolatki i dorośli. Jest to jeden z jeden z popularnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Generalnie zabieg ten jest spowodowany względami kosmetycznymi. Chodzi tutaj zazwyczaj o zmianę wyglądu oraz poprawy funkcjonalności zgryzu. Dzięki zabiegom ortodontycznym poza tym, że można wyprostować stłoczone zęby, możliwe jest zlikwidowanie takich wady zgryzu jak tyłozgryz, przodozgryz, zgryz otwarty a także pozbyć się nieestetycznych szpar.

Leczenie to znajduje także zastosowanie podczas zabiegów implantologicznych takich jak na przykład odtworzenie przestrzeni i kości pod implant.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego wad zgryzu wskazana jest dokładna diagnostyka. Składają się na nią zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne a także modele anatomiczne. Na ich podstawie wykonany jest indywidualny plan leczenia pacjenta. Pozwala to na precyzyjnie zaplanowanie zabiegu a tym samym niesamowite jego efekty. Mimo, iż każdy pacjent jest inny to każdy oczekuje tego samego czyli pięknego uśmiechu.

Przy wyborze metody leczenia ortodonta dostosowuje rodzaj aparatu do wieku, wady oraz preferencji pacjenta. Wybór metod leczenia wad zgryzu jest obecnie duży. Można to tego celu wykorzystać zarówno aparaty ruchome u dzieci, aparaty stałe a także nowoczesne systemy. Pacjent może się zdecydować na zamki metalowe albo wybrać subtelniejsze zamki wykonane porcelany, kryształu górskiego. Świetnym rozwiązanie są również aparaty Invisalign lub Clear Aligner. Są one niewidoczne oraz wygodne w użytkowaniu. Coraz częściej aparat ortodontyczny postrzegany jest jako świadectwo dbałości o swój wygląd i zdrowie.

Poznaj ofertę gabinetu stomatologicznego Steczko Kraków – stomatolog i ortodonta.

Komentarze są wyłączone.