Jak zwalczyć nieprzyjemny oddech za pomocą ziół

Cudowne właściwości białej herbaty na wzmocnienie i ochronę zębów
5 marca 2019
Wady i zalety żucia gumy
19 marca 2019
Pokaż wszystkie

Halitoza jest utrzymującym się nieświeżym oddechem, który może oznaczać zarówno problemy zdrowotne, jak i niewielkie zaniedbania występujące w jamie ustnej. Można jednak walczyć z tą nieprzyjemną dolegliwością za pomocą domowych sposobów i powszechnie dostępnych ziół.

Pierwszym z nich jest magnolia, która jest ziołem pochodzącym z Chin, posiadającym wiele właściwości leczniczych. Jedną z nich jest zmniejszenie stanu zapalnego oraz obrzęków. Ponadto, magnolia jest stosowana w leczeniu chorób i nowotworów, chroni wątrobę, działa przeciwzapalnie oraz obniża ciśnienie krwi. Magnolia pomaga również zniwelować nieprzyjemną woń z ust. Wyciąg z kory skutecznie eliminuje bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech. Ekstrakt z kory magnolii dodany do gumy do żucia lub cukierków niszczy mikroorganizmy odpowiedzialne za halitozę.

Ocet jabłkowy jest kolejnym skutecznym napojem w walce z nieświeżym oddechem oraz rozwojem bakterii w jamie ustnej. Co więcej, ma on pozytywny wpływ na walkę z uszkodzeniem płytki nazębnej, dlatego warto wprowadzić go do diety w przypadku wystąpienia tego typu problemu.

Napary z szałwii lub rumianku są kolejnymi napojami, które wspomagają wyeliminowanie nieprzyjemnego oddechu z ust. Posiadają one właściwości bakteriobójcze i regenerujące, dzięki czemu pozytywnie wpływają na higienę jamy ustnej.
Mięta jest również niezwykle pomocna przy tego typu nieprzyjemnych dolegliwościach. Wystarczy wypić herbatę z mięty bądź wodę z liści tego drogocennego zioła, aby uzyskać pożądany efekt. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie olejku miętowego, który można zaaplikować bezpośrednio na język, bądź spożywanie cukierków lub gum do żucia o smaku mięty. Przy wyborze tych ostatnich warto jednak pamiętać o umiarze i postawić na gumę bez cukru.

Innym rozwiązaniem na nieprzyjemny oddech jest żucie przypraw takich jak anyż, koperek, koper włoski czy owoców jałowca.

Płukanie ust sokiem z cytryny wymieszanej z wodą jest kolejnym sposobem na ten uporczywy problem, który jednak powinien być on unikany przez osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów.

Publikacja artykuły po konsultacji ze specjalistami z gabinetu stomatologa Steczko – ortodonta, leczenie kanałowe Kraków.

Komentarze są wyłączone.